Звертів
Церква Св. Симеона Стовпника 1775
Церква на карті.   Після останнього ремонту.  Фото з www.parafia.org.ua
Відомо, що стара церква існувала вже у 1535 році. Теперішня будівля збудована у 1776 році, як вказує різьблений напис на одвірку південних дверей (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Збудований Храм цей Святого Симеона Богоприємця Року Божого 1776 Місяця Липня Дня 1...". При ремонті 1927 р. добудовано присінок до західної стіни бабинця. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громад УПЦ МП та УГКЦ.

Розташована недалеко центру села, на цвинтарі. Тризрубна одноверха, розмірами 20,4 м. х 10,9 м., збудована з соснових брусів на дубових підвалинах. Складається з невисокої квадратової в плані нави, вужчого і нижчого гранчастого вівтаря зі сходу з двома прямокутними захристіями по боках та вужчого і нижчого прямокутного бабинця з заходу, до якого прибудований рівноширокий присінок. Піддашшя оперте на випусти вінців зрубів, оббігає церкву довкола, розриваючись в місцях прилягання присінку і захристій.

Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами. Нава на низькому світловому восьмерику вкрита шоломовим верхом, увінчаним маківкою на сліпому ліхтарі. Вівтар вкритий п'ятисхилим, а бабинець - двосхилим дахами. Їх гребені вінчають на кінцях невеликі сліпі ліхтарі з маківками. На північний захід від церкви знаходиться деревяна двоярусна стовпова дзвіниця розмірами 3,8 м. х 3,8 м., збудована перед 1803 роком, накрита чотирибічним наметовим дахом, який переходить у велику шоломову баню.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 18.10. 2006.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор