Волошки
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1776
Церква на карті.   Фото 22.08.2015, Сергій Трохимець.
Вважають, що теперішня дерев'яна церква була зведена у 1776 році в селі Коптовичі (Коптевичі), яке сьогодні з'єдналося з селом Волошки. На прицерковній території збереглися два камені над могилами козаків, які після битви під Берестечком у 1561 році прийшли на це місце і оселилися тут.

Ремонтована у 1860 році коштом парафіян і місцевого пана. В радянський період церква зачинена. З 1991 (1990) року знову чинна. На початку 2010-х років під час сильної грози на церкву впало дерево, яке пошкодило дах церкви. Після ремонту святині всі дерева навколо церкви (належить УПЦ КП) були вирізані.

Церква розташована в південній частині села, на узвишші, біля дороги і забудови, недалеко від берега річки Горинь. Будівля тридільна. Складається з наближеної до квадрату нави, до якої зі сходу прилягає вужчий маленький вівтар з прибудованою з півдня захристією, а з заходу - трохи вужчий бабинець з надбудованою вежею-дзвіницею, а перед бабинцем прибудували зашклений ганок. Дах нави по ремонті перекрили металопрофілем. Тепер, ймовірно, будуть замінювати покриття вежі-дзвіниці.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.
Воскресіння духу. Православні громади, храми та настоятелі Рівненського благочиння Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату / ред. упоряд. протоієрей Олександр Кулик. -Рівне: О. Зень, 2013.
Войтович В. М. Храм: Пам'ятки церковної архітектури м. Рівного та його околиць.- Рівне. 1995.- 64 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З іншої сторони.  Фото 22.08.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид зверху.  Фото 6. 07. 2016, Сергій Трохимець.