Вільховиця
Церква Св. Дмитра XVII ст., 1910
Церква на карті.   Фото 05.07.2013.
Дерев'яна церква яка збереглася в селі, походить ще з XVII століття. Первісно знаходилася в сусідній Бистриці (село за 2 км. на південь від Вільховиці). Коли громада Бистриці вирішила на початку ХХ ст. будувати замість деревяної муровану церкву, тоді стару в 1910 році перевезли до Вільховиці. Опісля зовнішній вигляд церкви був видозмінений.

Святиня знаходиться в західній частині села, на схилі, з півдня від головної дороги. Церква дводільна (нава і бабинець в одному об"ємі), над входом височить квадратова вежа, завершення якої інше від оригіналу. Зі сходу до прямокутного об'єму нави і бабинця прилягає вужчий гранчастої форми вівтар. Прибудованих ризниць нема. Перед входом зробили велике сучасне накриття у вигляді трисхилого даху покритого металопрофілем.

З трьох сторін церкву оточує вузьке піддашшя. Під опасанням стіни з відкритих брусів зрубу, над опасанням - оббиті гонтами (з північної сторони частину гонтів замінили новими). Дахи церкви також покриті гонтами (майже всю плрщу північного схилу даху перекрили новими гонтами). Заслуговують на увагу оригінальні вхідні двері до церкви. А ось оригінальний іконостас розібрали у 1990 році.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вільховиця
Мукачівський
район
___

Закарпатська
область
___

З іншої сторони.  Фото 05.07.2013.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор