Торунь
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1809
Церква на карті.   Фото 9. 05. 2013, Андрій Сенько.
Дерев'яна церква зі села Торунь зведена зі смерекових брусів у 1809 році. В радянський період дахи церкви все ще були під гонтами, перший ярус арочної галереї при бабинці був відкритий. Церква зовні ремонтована на початку 1990-х років і після 2006 року.

Церква стоїть в центрі Торуня, біля повороту до села Присліп, біля берега потоку. Святиня двозрубна, тридільна. Складається з маленького вівтаря, до якого з заходу прилягає рівноширокий зруб нави і бабинця. З заходу при бабинці є зашклений ганок, а на другому ярусі - арочна галерея, яку також закрили вікнами.

Подібні вікна розміщені замість голосникових отворів вгорі дерев'яної вежі-дзвіниці над бабинцем. Покриття завершення вежі повністю перекрите блискучою бляхою. З півдня від церкви збереглася дерев'яна дзвіниця, яка має два яруси.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква і дзвіниця.  Фото 9. 05. 2013, Андрій Сенько.
Міжгірський
район
___

Закарпатська
область
___

Поштівка з 1916 року.  З www.arkivi-bildagentur.de
Фото з 1920 року.  З www.picclick.de
Фото до 1939 року.  Robert Erik з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор