Абранка
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1804
Церква на карті.   Фото 16. 09. 2015, Ігор Пунда.
В селі Абранка місцева церква вперше згадується наприкінці XVII ст. Існуюча сьогодні церква зведена у 1804 році. Тепер церква в користуванні православної громади, яка зовні її відремонтувала.

Дерев'яна церква в цьому селі розташована в самому центрі, з півночі від забудови, на схилі берега річки. Двозрубна тридільна святиня, в якій бабинець і нава об'єднані спільним зрубом. До бабинця по осі церкви прибудували рівноширокий ганок. Церкву опоясує піддашшя на приставних кронштейнах. На чільному фасаді влаштована чотирибічна вежа завершена складним верхом.

Після 2006 року церкву зовні грунтовно відновили: влаштували закритий ганок, у стінах церкви встановили нові вікна, стіни вежі оббили гонтами, верх вежі та маківку на гребені даху вівтаря покрили булатом. З заходу від церкви збереглася дерев'яна двоярусна дзвіниця, яку разом з церквою також зовні відремонтували - бляшане покриття дахів замінили бітумною черепицею, в голосникові отвори встановили дерев'яні вікна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Воловецький
район
___

Закарпатська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор