Яворів
Церква Св. Арх. Михайла 1912
Перші згадки про церкву походять з податкового реєстру 1515 р. 12 червня 1561 р. король Сігізмунд Август підтвердив надання війтівства і парафії Миколі Федолюсу. Привілей на лан грунту та інші ділянки надав король Ян Казимир 15 травня 1659 р.

Попередня сучасній дерев'яна триверха церква, була збудована у 1783 р. Це була тризрубна будівля бойківського типу, яку вінчали три високі верхи. Ця церква згоріла у 1897 р. На її місці у 1912 р. виставили нову дерев'яну церкву. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Церква стоїть посеред села на пагорбі, при дорозі, на місці попередньої. Орієнтована вівтарем на північ. З розповідей мешканців, зводили її майстри з Велдіжа (Комар?), ті ж самі, що будували церкву в Ботельці Верхній. На надпоріжнику дверей зберігся частково замазаний і затертий напис: "Церков Б... начальника Олекси Василечко провізор Юр... комитетовъ Олекса Гладишъ Семьон Куцакъ Павел... Антонъ Дорошевич Луць Воронъ Іван Миричъ".

Будівля складається з квадратової нави, до якої зі сходу і заходу прилягають укорочені прямокутні бічні рамена, з півночі - гранчастий вівтар, а з півдня - прямокутний бабинець. При вівтарі, по обидва боки, розташовані прямокутні захристії (південна добудована у 2000 р.). Зовнішній відкритий ганок при бабинці перетворений в засклену веранду.

Вінчають наву, вівтар і бабинець високі світлові восьмерики, вкриті наметовими банями, завершеними сліпими ліхтарями з маківками. Ще дві маківки встановлені на двосхилих дахах бічних рамен. Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни підопасання, надопасання та восьмериків вкриті пластмасовою вагонкою. На південь від церкви розташована дерев'яна двоярусна дзвіниця, другий восьмериковий ярус якої вкритий наметовою банею.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор