Яремків
Церква Св. Пророка Іллі 1926
Церква на карті.   Фото 21.04.2008.
Колись Яремків належав до парафії у м. Рудки, але у 1926 році в селі збудували філійну дерев`яну каплицю. Вона стояла зачиненою у 1963 - 1989 рр. Церква-каплиця в користуванні громади УГКЦ.

Знаходитьсяна рівній ділянці при дорозі на в'їзді до маленького Яремкова зі сторони села Вістовичі. Хрещата в плані, малих розмірів, одноверха. Північне рамено хреста більше ніж південне і має двері. Вівтар гранчастої форми. На початку 1990-х рр. при західній стіні бабинця стояв невеликий присінок. Очевидно, під час одного з ремонтів його розібрали і видовжили бабинець.

Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами. Бічні рамена і бабинець вкриті двосхилими дахами, вівтар - п'ятисхилим. Середхрестя нави завершує маленький світловий восьмерик, вкритий дзвонястою банею, яку вінчає ліхтар з маківкою. На північний-захід від церкви-каплиці розташована дерев`яна триярусна квадратова в плані дзвінниця, вкрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор