Волиця-Деревлянська
Церква Вознесіння Господнього 1660-і рр.
Церква на карті.   Фото 21.10.2008.
За переказами, на території сьогоднішньої церкви раніше існував чоловічий монастир. Кажуть, що в середині церкви залишились стіни, прострілені під час війни з турками. Церква збудована між 1651-1667 рр. з соснового дерева на дубових підвалинах. З 1961 по 1989 рік церква була закритою, а на початку 1980-х її було покрито бляхою. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Стоїть на південній околиці села, за 100 м. від забудови, на підвищеному правому березі р. Західний Буг. Невелика тризрубна одноверха будівля розмірами 14 м. х 8 м. До квадратового в плані бабинця зі сходу прилягає вужчий гранчастий вівтар, а з заходу - також вужчий бабинець. До південної стіни вівтаря прибудована ризниця. Церква оточена широким опасанням на деревяних стовпах.

Стіни підопасання шальовані вертикально дошками, надопасання - оббиті бляхою. Восьмерик над навою накритий банею з ліхтарем і маківкою. В інтер`єрі церкви зберігся чудовий дерев`яний різьблений іконостас 1680 року пензля Івана Рутковича, позолочений у 1931 році, реставрований у 1995 році. На жаль, на початку січня 2012 р. із намісного ряду іконостасу злодії вирізали образи св. Миколая, Богородиці-Одигітрії, Христа Пантократора та ікону Вознесіння Господнє, датовані кінцем XVII ст.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви і план у 1980-х роках. Фото з "Памятники градостраительства и архитектуры..."
А це - 1900-і роки.   Фото з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
Вид на іконостас.   Фото Романа Бречка, 2009 р., з www.community.livejournal.com/derevkhramy
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор