Туропин
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1777, ХІХ ст.
Церква на карті.   Фото 26. 06. 2016 р., Вячеслав Галєвський з www.uk.wikipedia.org
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Існуюча дерев"яна церква в цьому селі збудована в 1777 році. В другій половині ХІХ ст. перебудована, щоб мала вигляд згідно єпархіяльного проекту. Закрита для богослужінь на початку 1950-х років. З плином часу церква поволі руйнувалася.

В кінці 1980-х на початку 1990-х років громада отримала дозвіл на реєстрацію і відновлення богослужінь (з початку січня 1992 р. церква знову чинна). 2008 року церкву грунтовно відремонтували. В користуванні православної громади МП. Належить до пам'яток архітектури національного значення.

Стоїть при дорозі напроти забудови посеред Туропина. Церква хрещата в плані одноверха з прибудованою з заходу дерев'яною двоярусною дзвіницею. Світловий восьмерик на середхресті нави завершує висока баня, увінчана масивним ліхтарем з маківкою. До вівтаря з півночі прилягає ризниця. Зовні церква виглядає в доброму стані.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турійський
район
___

Волинська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор