Скригове
Церква Успіння Пр. Богородиці XVI ст., 1900
Церква на карті.   Фото 2013 року, з www.volynpost.com
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Збережена сьогодні дерев'яна церква зведена, згідно з висновками дослідників, у XVI ст. У 1900 році з поблизького села Увин (тепер у Львівській області), перевезли і цього ж року зібрали з допомогою майстра Кватирка. Два теслі з Увина зробили нову баню. Вважають, що тоді ж по осі церкви до бабинця добудували дерев'яну триярусну дзвіницю.

В совєтський період церква, ймовірно, стояла зачинена. Останній внутрішній ремонт святині завершили влітку 2013 року. В листопаді 2015 року невідомі з церкви вкрали два образи - одиндавніший, другий - поч. ХХ ст. Церква в користуванні громади УПЦ КП, пам"ятка архітектури місцевого значення.

Церкву побачите зі сходу від дороги в сторону південної частини села. Малих розмірів тридільна завершена невисокою банею на світловому восьмерику нави. Вікна в церкві замінили на пластикові. На входом до прибудованої дзвіниці влаштували двосхилий дашок. Зовні церква виглядає в доброму стані.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Горохівський
район
___

Волинська
область
___

Вид зі сторони іконостасу.  Фото 2013 року, з www.volynpost.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор