Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Дана церква зведена у 1788 році на сучасній території села Юнівка (дещо південніше від теперішнього с. Сірнички). Була перенесена на нове місце і перебудована в другій половині ХІХ ст., внаслідок чого отримала нові форми, які збереглися до нашого часу. За іншими даними це сталося на початку ХХ ст. Переказують, що майстри наново збирали церкву маючи за взірець дерев'яний храм зі села Веселе (тепер в Луцькому районі).

Зовні церква ремонтована між 2009 і 2012 роками. Після 2013 року вночі злодії викрали з церкви чотири давні образи (один з них потім знайшли). Богослужіння відбуваються один раз на два тижні. Пам'ятка архітектури національного значення. В користуванні громади УПЦ московського патріархату.

Церква стоїть віддалено на південь від села, серед поля, в оточенні дерев. Одноверха видовжена в плані тридільна святиня з вимушено добудованою до бабинця дерев"яною рівноширокою триярусною дерев'яною дзвіницею, в якій висять п'ять дзвонів (найдавніший датований ще 1650-м роком). Крім входу до неї є також вхід з півночі до нави через присінок. З півночі до вівтаря прилягає маленька ризниця. Зовні святиня в доброму стані.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Сірнички
Фото 11. 05. 2012 року, авт. Dima 07 з www.panoramio.com
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Ап. і Єв. Луки
1788
Вид з південного заходу. Фото 19. 05. 2009 року, з www.parafia.org.ua