Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Збережену церкву в цьому селі датують 1874 роком (дата, яка збереглася під престолом). Вважають, що тільки чудо врятувало святиню від неминучого знищення під час обидвох світових воєн. Проте під час урагану в 1960 році повністю завалилася дзвіниця, яка була прибудована до бабинця.

Дзвіницю не відновлювали, адже тоді церкву радянська влада закрила, з інтер'єру святині зникли речі церковного вжитку. Після відновлення церкви знову почали проводити богослужіння у 1990 році. У 2014 році святкували 140-ліття церкви. В користуванні громади УПЦ київського патріархату.

Церква в Линові стоїть на просторій ділянці в східній частині села, напроти забудови. Тридільна одноверха, має дещо незвичні форми і пропорції. Опирається на цегляний підмурівок. Нава в плані наближена до квадрату, має два входи з півночі та півдня, її завершує високий світловий восьмерик, вкритий банею.

До нави зі сходу прилягає трохи вужчий вівтар з прибудованою при північній стіні ризницею, а з заходу - також вужчий бабинець, який видовжений по осі ширшою прибудовою. Зовнішні стіни святині оббиті сучасним матеріялом (металопрофіль або пластикова вагонка). Дзвіниця розташовується з заходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Линів
Фото 13. 04. 2014 року, авт. mandrivnyk з www.panoramio.com
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Арх. Михайла
1874
Вигляд у 1992 році. Фото Василя Буденко.
Вид на іконостас. Фото 1992 року, автор Василь Буденко.