Драгасимів
Церква Св. Параскеви 1848
Драгасимівська церква відзначена в документі щойно на початку XVIII ст. На карті 1783 року в селі позначена церква (можливо, давня), проте вона стояла зовсім в іншому місці, аніж сучасна. Нова дерев'яна церква постала на новому місці в селі у 1848 році. Була філіяльною парафіяльної церкви в Тучапах. В радянський час довго була зачинена. Перед відкриттям у 1989 році відновлена. В наш час у використанні православної громади, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Церкву побачите в західній частині Драгасимова, при центральній дорозі (з півночі від неї), з півдня від цвинтаря. Невеличка гуцульського типу святиня, яку вінчає один верх. Захристія прилягає зі сходу до вівтаря, а з півночі прибудована ризниця. З півдня до бічного рамена нави за незалежності України прибудували присінок, через який сьогодні до церкви веде головний вхід.

Стіни над опасанням традиційно давно оббиті карбованою бляхою. Під час останнього ремонту вікна замінили пластиковими, покриття верху і маківок замінили металізованою бляхою. З півдня від церкви стоїть мурована надбрамна дзвіниця з двома дзвонами.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Фрагмент інтер'єру церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор