Велика Лінина
Церква Зіслання Св. Духа 1907
Церква на карті.  Фото 18. 02. 2009
Перша згадка про церкву в селі міститься в податковому реєстрі 1507 року. Наступні згадки походять з документів 1561 року, люстрації 1565 року та податкового реєстру 1577 року. На жаль, не вдалося віднайти документів про церкву у XV ст. У 1684 році громада звела нову дерев'яну церкву. Цю церкву розібрали 1907 року.

В цьому ж році звели нову дерев'яну церкву в неоукраїнському стилі, ймовірно, за проєктом львівського архітектора Василя Нагірного. Зазначимо, що майстри-будівничі часто звівши одну церкву за його проєктом дальше без його дозволу зводили громадам нові церкви за тим же самим проєктом.

Тоді ж у церкві встановили новий іконостас з іконами академічного письма. В радянський час церква постійно діяла. Зведена зі смерекових брусів. Стіни надопасання вкриті пластиковою вагонкою на початку 2000-х років.

В інтер'єрі церкви стіни 1981 року вкрили орнаментальними розписами з окремими сюжетними сценами Стефан Муха з помічниками. Церква належить до одних з перших сакральних дерев'яних споруд в неоукраїнському стилі, зведених за проєктом Василя Нагірного.

На південний захід від церкви стоїть дерев'яна триярусна дзвіниця, збудована у XVIII ст.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
В.Ольхом'як, 2001р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор