Уріж
Церква Прсв. Трійці 1858
Церква на карті.   Фото 17. 04. 2017, Роман Карвацький.
Церква зведена на місці давнішої дерев`яної у 1858 р. Правда, існує інформація, що теперішня церква спочатку була каплицею, побудованою на місці польової каплиці XVII ст. під час кампанії проти турків. У 1921 р. святиня відновлювалася. У радянський час постійно діюча.

Вона стоїть поблизу дороги, на схилі, оточена цвинтаром. Збудована у той самий час, що долішня дерев`яна церква в Урожі, тому за конструкцією вони дуже подібні, крім того, раніше мали однакове завершення. Отож, святиня тризрубна, безверха, на бетонному фундаменті. Мабуть, під час останнього ремонту, трохи змінили форму даху над верхньою частиною бабинця, а по його ширині, над вхідними дверима, збудували двосхилий дах на металевих опорах. Церква має піддашшя. Стіни під ним вертикально були шальовані дошками, над піддашшям оригінальні стіни були вертикально шальовані дошками з лиштвами, прибудовані - просто оббиті дошками. У 2010-х роках стіни наново горизонтально ошалювали дошками(?).

Вівтар накритий трисхилим дахом, бабинець - двосхилим, нава трохи вищим двосхилим, гребінь якого вінчає ліхтар з маківкою. Покриття церкви повністю оновлене. На південний-захід від церкви стоїть стара дерев`яна одноярусна дзвіниця, накрита шатровим дахом. На схід від неї збереглася маленька дерев`яна каплиця. Цього разу на надгробному пам`ятнику біля ризниці прочитав: "Тут спочиває от протерей ЗАЯЦЬ Михайло І. н. 1893 р. в с. Шіків Перемишлянського повіту, парог с. Урож. п. 12.ХІ.1941 р. Вічна пам`ять і озь воскресну його в послідній день".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

Попередній вигляд.  Фото 10. 12. 2009.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна