Боратичі
Церква Преображення Господнього 1921
Церква на карті.  Фото 1. 08. 2008
Дерев`яна церква стоїть в кінці населеного пункту, біля сільської вулиці. Найдавніші відомості про місцевий храм походять з документів 1507 року. Ерекційний акт парафії надав у 1680 році дідич Яків Бельхацький. Попередня дерев`яна церква, яка в документах 1805 року згадується як стара, пропала під час першої світової війни. У 1921 році збудували існуючий дерев`яний храм.

Місцевий житель повідомив мені, що згідно переказів старожилів, церкву почали будувати у 1910 році, а в 1911 році освятили. Якщо вірити офіційній версії, нову церкву не могли поставити раніше першої світової війни, отже в даті "1911" замість другої цифри "1" має бути двійка. Головна вісь церкви розвернена навпаки до сходу, в сторону вулиці.

Будівля хрещата у плані, з півночі та півдня має прибудовані до вівтаря ризниці, а до бабинця зі сходу - присінок. Якщо подивитися на церкву зблизька, погляд неодмінно зупиниться на вхідних, цікаво декорованих  дверях. На стіні, праворуч, висить табличка страхового товариства "Дністер". Кажуть, двері і табличка оригінальні.

Крім головних вхідних дверей існують додаткові у південній стіні нави. Її середхрестя завершує високий світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем та маківкою. За словами вищезгаданого чоловіка, мешканці села спочатку не один раз фарбували дерев`яні стіни церкви, але незабаром фарба тріскала. На поч. 2000-х рр. вирішили облицювати зовнішні стіни плоскими асбестоцементними листами, які потинькували цементно-піщаним розчином.

На дерев`яну вагонку грошей не вистачило. На схід від церкви стоїть дерев`яна одноярусна дзвіниця, внизу захищена дашком, а накрита шатровим верхом. Кажуть, вона збудована без жодного цвяха. Оскільки в процесі будови нова мурована дзвінниця, стару хочуть розібрати. Мешканець Боратич розказав, ніби у село приїжджали люди з Дрогобича і просили передати її до музею. Чи погодилися парафіяни - не відомо.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор