Турка
Церква Св. Миколи 1739
Церква на карті.  Фото 25. 09. 2007.
Збудована у 1739 році (а не у 1700, як показує охоронна таблиця на стіні), майстром Данилом Прокопієм на місці давнішої. Стояла зачиненою для богослужінь з 1960 по 1989 р. Після реставрації в 1971 році за проектом архітектів Івана Могитича та Ігоря Ковалишина, використовувалась як краєзнавчий музей. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УПЦ МП.

Церква розташована у долині, на півострові, утвореному рікою Литмір, на цвинтарі. Це тризрубна, триверха будівля бойківського типу, поставлена зі смерекового дерева. Більша нава і менший бабинець - квадратові в плані, а рівноширокий бабинцю вівтар - гранчастий. Нава і вівтар завершені восьмибічними наметами на восьмерикових верхах з двома заломами.

Над бабинцем влаштована емпора з арковою галереєю, завершена чотирибічним верхом, вкритим пірамідальним наметом. У верху над бабинцем міститься дзвіниця. Церкву оперізує піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів, яке навколо бабинця переходить в опасання на стовпах з підкосами. Стіни будівлі ошальовані вертикально дошками і лиштвами. Різьблений чотириярусний іконостас рядової побудови датується 1739 роком.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

1980-і роки. "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР"
Вигляд у 1904 році.  Фото K. Moklowski з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
Іконостас.  Фото 2006 р., Karel Kuca (Чехія)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор