Привілей на будівництво церкви та землю в урочищі "на Лікті" надав дідич Турки Ян Каліновський у 1750 році. Дерев'яна будівля збудована, як свідчить інвентар 1820 р., у 1776 році. Після другої світової війни залишалася чинною. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Церква розташована на горі, на цвинтарі, огородженому старим муром. Тризрубна будівля бойківського типу, складається з трьох квадратових у плані об'ємів, розташованих по осі схід-захід, з яких нава ширша. Завершують їх пірамідальні наметові верхи з двома заломами над навою і бабинцем та одним - над вівтарем, увінчані маківками.

Навколо бабинця влаштована декоративна аркада-галерейка. У верху над бабинцем розміщена дзвіниця. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці - моє доповнення. Оперізує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів.

З півночі до бабинця та вівтаря під піддашшям прибудоване вузьке господарське приміщення. Стіни церкви шальовані вертикально дошками. Триярусний іконостас рядової побудови походить з XVIII ст. Ікони повністю перемальовані.

Цікаво, що всі три дерев`яні церкви Турки зовні подібні між собою. Можливо, тому, що побудовані з невеликою різницею у роках. Кожна з них накрита наметовими верхами, розташована на цвинтарі та не має окремо стоячої дзвіниці.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Турка
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1780
Фото 13. 07. 2012
Церква у 1916 р. Підпис: "Цвинтар російський в Турці, де спочивають декілька тисяч москалів". Фото з www.ebay.de