Терновиця
Церква Прсв. Трійці 1865
Церква на карті.  Фото 12. 06. 2007.
Найдавніші відомості про місцеву церкву походять з 1515 р. Колись тут існував Святомиколаївський монастир, про який згадує помяник крехівський. Парафія отримала ерекційну грамоту в 1564 р. Давніша дерев`яна церква походила з середини XVIII ст. і стояла на місці попередньої, теж дерев`яної, знищеної пожежею.

У 1865 році замість неї споруджена існуюча дерев`яна церква. З 1962 до 1989 рр. стояла зачиненою. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть у східній частині села, на підвищенні, біля забудови. Тризрубна, одноверха. Складається з квадратового з переходом у верхній частині в гранчастий вівтаря, ширшої квадратової нави і вужчого бабинця. До вівтаря симетрично прибудовані ризниці. Церква оточена піддашшям.

Бічний вхід в південній стіні нави. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами, які в 2007 р. (як і покриття дахів) пофарбували у яскраво-зелені кольори. Ліхтар з маківкою вінчає шоломову баню, поставлену на світловий восьмерик нави.

Гребені багатосхилих дахів бабинця і вівтаря вінчають великі маківки на ліхтарях. На північ від церкви стоїть мурована стінового типу дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор