Заболотівка
Церква Прсв. Трійці 1584, XVII ст.
Церква на карті.   Фото 26. 11. 2017 р., Ігор Пунда.
Рік зведення чи посвяти збереженої сьогодні дерев'яної церкви в цьому селі не вказано в жодному з Шематизмів Станиславівської єпархії за роки 1896 - 1938. Місцеві парафіяни беруть за основу першу згадку про їхню церкву ще з 1584 року, тому в 2014 році святкували 430-ліття святині і вважають її однією з найстаріших серед збережених дерев'яних не тільки на Тернопіллі, а й в Україні. Первісно церква була набагато меншою і зводили її, за легендою, при допомозі сімнадцяти тутешніх родин. Вперше церкву розбудували у 1646 році (саме з цього року найчастіше починають її датування), потім у 1674 році.

Заболотівська церква була прилученою до парафіяльної церкви в Улашківцях. На одному з брусів зовнішньої стіни є видряпана дата "Рік 1917". Ремонтована в середині ХХ ст. В совєтський час стояла зачиненою, проте селяни не дозволили перетворити її на музей. Вдалося зберегти від знищення різьблений іконостас, який поновлювався у 1890 році. Церквою постійно не користуються з 1997 року, коли збудували нову кам'яну. Зовні частково оновлена у 2014 році. Належить до пам"яток архітектури місцевого значення. Громада просить меценатів і спонсорів допомогти коштами для відновлення святині в первісному вигляді.

Церква стоїть посеред Заболотівки, відразу з заходу від мурованого храму. Формами і архітектурою дуже подібна до церкви в Глинянах. Приземистих пропорцій тризрубна одноверха довга церква, з розбудованим уздовж осі бабинцем і прибудованою з півдня до вівтаря великою ризницею. Входи до церкви є в новій частині бабинця (з заходу і півдня) і в південній стіні нави. Зовнішні стіни надопасання нави і восьмерика оббиті металопрофілем, інші стіни - з відкритих брусів зрубів. Дерев'яна триярусна дзвіниця збереглася з півдня від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Чортківський
район
___

Тернопільська
область
___

Вид на іконостас.   Скріншот з відео 2014 р. youtube-каналу Tv-4 (м. Тернопіль).
З протилежної сторони.  Фото 26. 11. 2017 р., Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор