Вілія
Церква Преображення Господнього 1797
Церква на карті.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Вілійська церква зведена коштом парафіян без жодного металевого цвяха у 1797 році. Ремонтована у 1866 році коштом держави. У цей же рік збудували кам'яну дзвіницю, дах якої у 1888 році замінили на бляшаний і пофарбували. Святиня була парафіяльною. Під час бурі у 1941 році церква могла б згоріти, але мешканці встигли загасити вогонь.

У 1945 році постраждала від обстрілів радянського війська. З 1961 до 1989 року церква була зачинена, але не пристосована під іншу функцію. Після ремонту 1989 року знову чинна. Зовні оновлена у 2004 році. Церква сьогодні в користуванні православної громади московського патріархату. Належить до пам'яток архітектури місцевого значення, так, як і дзвіниця.

Церкву побачите недалеко від дороги посеред східної частини Вілії, на схилі, недалеко на південь від цвинтаря. Невелика, тризрубна, одноверха, має прибудовану з півдня до вівтаря ризницю, а з заходу до бабинця - маленький присінок. Бічний вхід - з півдня до нави. Стіни прикрашають декоративні пілястри, більшість вікон замінили на пластикові. Зовнішні стіни свіжо фарбовані. Дзвіниця мурована, двоярусна, стоїть з заходу напроти входу до церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З протилежної сторони.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

Вид на іконостас.   Фото 2014 р., Марія Музика з www.ok.ru.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор