Рохманів
Церква Прсв. Трійці 1730
Церква на карті.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Відомо, що колись в цьому містечку існував православний монастир. Дерев'яна церква, яка збереглася до нашого часу, зведена спільним коштом парафіян і князів Вишневецьких у 1730 році. Була приписана до парафії в Шумську. Дахи церкви були покриті бляхою перед 1872 роком, коли їх, як і покриття дзвіниці в 1871 році, пофарбували.

Церква належить до пам"яток архітектури місцевого значення. В середині 2000-х років громада Рохманова більшістю перейшла з московського патріархату до київського, тому почалися конфлікти за користування церквою. В кінці кінців святиню віддали в користування громаді УПЦ КП.

Церкву побачите на схилі, в оточенні дерев, в північно східній частині Рохманова, біля забудови. Тризрубна одноверха церква на фундаменті з каменю, до бабинця якої прибудована низька дерев"яна дзвіниця. З північної сторони до вівтаря прилягає ризниця. Бічний вхід з півдня до нави. Зовнішні стіни церкви новофарбовані, вікна замінили пластиковими.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З іншої сторони.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор