Підгайці
Церква Св. Миколи 1882
Церква на карті.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Давніша підгаєцька дерев'яна церква мала б походити щонайпізніше з другої половини XVIII ст., адже відомо, що копії метричних книг зберігалися з 1795 року. Нова церква, також дерев'яна, зведена там, де стояла стара, у 1882 році коштом парафіян і старанням колишнього парафіяльного священика о. Калихевича.

Була парафіяльною (до неї приписані церкви в селах Кудлаївка і Катеринбург (сьогодні - Катеринівка). Совєтська влада закрила церкву в 1960 році, проте вже в 1978 році святиня знову чинна. Тепер церква пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ московського патріархату.

Церкву побачите на схилі в центральній частині Підгайців. Тридільна одноверха на кам'яному фундаменті святиня простих форм, до бабинця якої з заходу прилягає дещо ширша дерев'яна двоярусна дзвіниця. Має цокольний поверх. У стінах встановлені пластикові вікна, верх над навою перекритий новою бляхою, перед входом до церкви зробили велике накриття.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З південного заходу.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор