Мирове
Церква Св. Арх. Михайла 1770
Церква на карті.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Оскільки копії метричних книг зберігалися з 1732 року, то мала б існувати давніша церква. Збережена сільська дерев'яна церква постала коштом парафіян у 1770 році. Була філіяльною до парафіяльної церкви в селі Кордишів. Дерев'яна дзвіниця збудована у 1879 році, окремо від церкви. В історії святині також фігурує 1927 рік (в деяких джерелах церкву датують саме цим роком).

В кінці 1961 року совєтська влада закрила церкву, яка простояла нечинною до 1989 року. 11 лютого 2012 року почала горіти "допоміжна будівля храму" (ймовірно, мова про південну прибудову до вівтаря, якої сьогодні вже нема), проте вогонь вчасно загасили. Церква є пам'яткою архвтектури місцевого значення, в користуванні православної громади МП.

Церкву побачите на схилі, біля дороги, напроти забудови на краю східної частини Мирового. Тризрубна триверха святиня без набридливої добудованої дзвіниці. Невеликий присінок прилягає з заходу до бабинця, а з півночі до вівтаря - ризниця. В обидвох стінах бабинця в нижній частині є по віконечку. Зовні церква оновлена. Дзвіниця дерев'яна, двоярусна, розташовується з заходу від церкви. На прицерковній території збережений пам'ятний хрест: "...поставлений 3. 07. 92 р. громадою села Голибіси" (історична назва Мирового). Що відбулося в 1992 році, невідомо.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З південного заходу.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор