Бучачки
Церква Зачаття Пр. Богородиці Св. Анною 1847
Церква в Бучачках, яка збереглася до сьогодні, збудована у 1847 р. і освячена під титулом Св. Івана Богослова. За іншими даними церква зведена 1839 року, а наступного освячена. В кінці ХІХ ст. була дочірньою до матірної церкви у сусідніх Балинцях. Зачинена з 1961 по 1989 рік. Переосвячена (за незалежності України?) з Івана Богослова на Зачаття Пр. Богородиці. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Знаходиться на просторій ділянці в центрі села, при головній дорозі. Видовжена в плані тризрубна триверха будівля, в якій до ширшої квадратової нави з півдня прибудований невеликий зашклений ганок, такий же прибудований з заходу до вужчого бабинця, а з півночі до вітвря під діддашшям, яке опоясує церкву, прибудована ризниця.

Стіни під опасанням шальовані вертикально дошками і лиштвами, над опасанням - суцільно оббиті бляхою. Вівтар, наву і бабинець завершують трисвітлові восьмерики (над навою більший), посаджені на четверики з одним заломом, які вкривають наметові верхи увінчані ліхтарями з маківками. На північ від церкви збереглася приземиств широка деревяна квадратова в плані триярусна дзвіниця, завершення якої аналогічно церкві.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор