Цебрів
Церква Покрови Пр. Богородиці 1892
Церква на карті.   Фото 31.05.2012 р.
Деревяна церква, яка сьогодні збереглася при сільській дорозі серед високих дерев і з 1990 р. належить греко-католикам, насправді не збудована в Цеброві. Принаймі, людська пам'ять переказує, що первісно храм стояв в одному з сіл на Закарпатті, звідки його перевезли до Цеброва в 1892 році. Частину грошей на дороговартісну покупку дали місцеві пани Гарапіхи, решту грошей зібрали з селян.

Чи поставили куплену будівлю там, де стояла стара церква, чи на новому місці - не відомо. Пригадую, що на цвинтарі (недалеко нового храму) бачив стару деревяну дзвіницю. Можливо, біля неї в ХІХ ст. була розташована попередниця існуючої церкви? На південь від деревяної святині побачите муровану дзвіницю, на якій є напис "Поновлено р. Б. 1924".

У цей період в навколишніх селах масово відбудовували зруйновані або пошкоджені військовими діями святині з дерева. Очевидно, тоді після перебудови отримала існуючий вигляд. В радянський час діюча. Громада Цеброва протягом 1996-2007 рр. збудувала муровану церкву. Біля не діючої деревяної тризрубної одноверхої церкви тепер ходять кури... Якщо вас не лякає надмірна площа бляхи на стінах старого храму - можете відвідати Цебрів.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Інтер'єр. З "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії,монастирі,храми. Шематизм"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор