Татаринів
Церква Покрова Пр. Богородиці 1714
Церква на карті.   Фото 1.05.2008.
Вперше дані про місцеву церкву є в документах від 1515 року. Як свідчить різьблений напис на надпоріжнику південних дверей в наву (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Цей дім Божий збудований Року Божого 1714 місяця квітня дня 5 за ієрея священого Якова Козловського Зятя Тучна...".

У 1780 р. власник маєтків граф Михайло-Казимир Огінський надав церкві презенту, тобто закріпив документально її права на землі. У 1938 р. до церкви належали 1520 греко-католиків. З 1951 по 1989 рр. була зачиненою. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться посеред села, недалеко школи, на пологому схилі. Тризрубна одноверха будівля. До квадратової в плані нави зі сходу прилягає вужчий вівтар з симетрично прибудованими ризницями, а з заходу - також вужчий бабинець. Церкву оточує широке піддашшя, яке опирається на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. Бічний вхід до церкви є в південній стіні нави. Її завершує четверик з одним заломом, вкритий пірамідальним верхом, увінчаним маківкою.

На південь від церкви розташована дерев`яна триярусна оборонного типу дзвіниця, вкрита наметовим дахом, побудована майстром Стефаном Кагуєм у 1923 році (згідно напису на її стовпах з середини). У 1936 р. церковна громада придбала великий дзвін "Іван", який був відлитий у відомій ливарні Фельчинських у Перемишлі. Вхід на немалу прицерковну територію через ворота накриті чотирисхилим дашком. Праворуч доріжки до церкви збереглися старі надгробні пам`ятники.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор