Тадані
Церква Св. Миколи 1876
Церква на карті.  Фото 11. 07. 2008
Церква - пам'ятка архітектури національного значення, стоїть біля центру села, на березі Західного Бугу, за 700 метрів від асфальтованої дороги. Храм збудовано у 1876 році коштом добровільних пожертв парафіян. Про дану подію нагадує пам`ятна таблиця біля головних вхідних дверей церкви: "Во славу Божію і во спасеніє душ наших создано сей храм 1876 живописано же 1888". Очевидно, храм стоїть на місці свого попередника, також з дерева.

Існуюча будівля церкви розміром 17 м. х 6 м. тризрубна, оточена широким опасанням на дерев`яних стовпах. З північної сторони до вівтаря прибудована велика ризниця, а до бабинця - господарське(?) приміщення. Головний вхід у церкву розташований з південної сторони і підкреслений двосхилим дахом. Стіни вертикально шальовані фарбованими дошками. Вікна обрамлені декоративними наличниками.

Три світлові восьмерики накриті шоломовими банями з ліхтарями і високими маківками. В інтер`єрі розташований різьблений і золочений іконостас 1878 року. На південь від церкви стоїть дерев`яна триярусна дзвіниця, накрита шатровим верхом. Цікаво, що навколо першого ярусу вона має опасання на стовпах, як і навколо церкви. Біля дзвіниці можна побачити маленьку закриту каплицю.

Храм зовні має відремонтований вигляд, але огорожа навколо подвір`я... На ньому поскладані цегла і дошки, біля воріт щебінь - готуються до ремонту. Святиню можна зафіксувати з півдня або сходу, з інших сторін не дозволяють високі дерева і обривистий берег річки.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

Церква на початку 1930-х рр. Фото з видання М. Драган "Українські деревляні церкви"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор