Сушно
Церква Св. Симеона Стовпника 1700
Церква на карті.  Фото 2. 03. 2010
Одна з найстаріших дерев'яних церков Радехівщини (разом з церквою в селі Радванці) збудована далекого 1700 року. В Сушному в середині ХІХ ст. мав парафію о. Михайло Кордуба - батько видатного українського вченого Мирона Кордуби. До 1939 р. покровителем церкви був місцевий землевласник Іван Ростворовський.

Церква розташована в центрі Сушного. Це тризрубна триверха будівля, підвалини якої поставлені на бетонний фундамент. Видовжений вівтар гранчастої форми має з півночі прибудовану ризницю, а бабинець від заходу невеликий, на три входи присінок. Святиня оточена широким опасанням на дерев'яних стовпах з розпорками.
Під опасанням, частково біля південних стін бабинця і нави зроблені, очевидно, господарського призначення прибудови. Практично усі стіни церкви вертикально шальовані дошками з лиштвами. Мабуть, під час останнього ремонту вікна замінили пластиковими. Карнизи дахів оббиті дошками.

Будівля завершена трьома восьмериками (над навою більший, над бабинцем без вікон), накриті шоломовими банями, які увінчані ліхтарями з маківками. На захід від церкви стоїть цегляна, стінового типу дзвіниця на три дзвони. Також на церковному подвір'ї збережений пам'ятник: "Во Славу Всесвятыа Тройци и въ честь пренепорочныя Богородицю Приснодъвы Марій. Жертва Евдокій Юзвакъ жительки въ Сушнъ 1905 р.".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор