Ставки
Церква Різдва Пр. Богородиці 1928
Церква на карті.  Фото 12. 05. 2007.
Церква зведена в 1928 році будівничим Бокшем зі Львова. В другій половині 2007 р. зовні пофарбована. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується у південній частині села, на підвищенні, біля дороги. Хрещата в плані, одноверха. Складається з квадратової нави, до якої зі сходу прилягає гранчастий вівтар з двома прибудованими захристіями, з заходу - прямокутний бабинець з вужчим присінком при західній стіні, а з півночі та півдня - вкорочені бокові рамена.

Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. Над середхрестям нави здіймається маленький світловий восьмерик, вкритий симпатичним дзвонястим верхом, який вінчає маківка. Бокові рамена, бабинець і присінок вкриті двосхилими дахами, вівтар - п'ятисхилим.

На північний захід від церкви є дзвіниця у вигляді двох деревяних стовпів накритих двосхилим дашком, під яким висить маленький дзвін.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор