Стара Сіль
Церква Воскресіння Господнього XVII ст.
Церква на карті.  Фото 26. 11. 2011
Церква Воскресення Господнього в Старій Солі постала, ймовірно, у XV ст. Передміська церква Воскресення Господнього згадана в люстрації Руського воєводства 1565-1566(?) років. Про дві передміські старосільські церкви йдеться і в податковому реєстрі 1589 року.

На переконання історика Михайла Драгана, дерев'яна церква збудована в XVII ст., хоча деякі шематизми датують її 1460 роком. В кінці XVII ст. біля західної стіни бабинця добудована дзвіниця.

Найдавніший опис церкви зберігся в інвентарі, укладеному 1832 року: "Ця церква з м'якого дерева збудована, з двома верхами. Довжини 8 сажнів, ширини 3,5 сажня. Дзвіниця на чотирьох стовпах приставлена до бабинця".

Під час боїв першої світової війни у 1914 році церква була пошкоджена - гарматним набоєм знесло частину стіни нави. Під час ремонту 1915 року цю частину зашили дошками. У 1945 році радянська влада закрила церкву.

Під час ремонтів 1955 та 1980 років поступово всі дахи та стіни надопасання і піддашшя вкрили бляхою. Після відкриття церкви для богослужінь громада здійснила кілька ремонтів, а на початку 2000- років звела поруч муровану дзвіницю. До вівтаря після 1990 року добудована від півдня ризниця і паламарня.

Під час ремонту в 2006 році восьмерик нави ошальований вертикально пластиковою вагонкою, якою закриті вікна, що перетворило його на сліпий. Тоді ж стіни церкви ошальовані горизонтально каліброваними дошками у вигляді плениць, а піддашшя, дахи та намети вкриті металевою дахівкою. Всередині церкви стіни оббиті картоном і вкриті трафаретними розписами.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
Вигляд до ремонту. Фото 26. 12. 2006
Вигляд у 1930-х роках.  З "Українські деревляні церкви" М. Драган
Вид зі входу.   Фото 1. 10. 2015, Олександр Бендерський.
Бічний вівтар.   Фото 1. 10. 2015, Олександр Бендерський.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор