Шнирів
Церква Вознесення Господнього 1767
Церква на карті.   Фото 29.03.2011.
Церква збудована у 1765 р., як тридільна і триверха. Пізніше добудували бокові рамена і розширили бабинець. Була відновлена у 1930 р. До 1939 р. перебувала під патронатом банкової спілки Вільгельма Шмідта. Фігура Божої Матері, що стоїть на церковному подвір'ї, встановлена у 1894 році на знак подяки громади за чудесне врятування церкви від страшної пожежі, під час якої згоріла третина села, саме та його частина, де знаходилася церква. Хати, що стояли неподалік вигоріли дотла, а церква чудом лишилася неушкодженою. Церква в користуванні громади УАПЦ.

Розташована на низькому підвищенні східної частини села, недалеко дороги. Будівля хрещата в плані, одноверха, її дубові підвалини опираються на цегляний підмурівок. Складається з квадратової нави, прибудованих до неї бокових рамен, зі сходу та заходу відповідно рівношироких вівтаря з захристією при північній стіні та бабинця з великим присінком.

Бічний вхід до церкви у західній стіні південного крила нави. Будівля оточена піддашшям, опертим на фігурні випусти вінців зрубів та фігурні приставлені кронштейни. Стіни підопасання, ризниці та присінку вертикально шальовані дошками і лиштвами, надопасання і восьмерика - оббиті бляхою (так само як стіни церкви в селі Монастирок). Середхрестя нави завершує низький світловий восьмерик, накритий шоломовою банею з ліхтарем та маківкою. Іконостас бароковий, чотириярусний, відновлений Іваном Олендером. На південь від церкви знаходиться дерев'яна триярусна дзвіниця, завершена пірамідальним наметових дахом. На другий ярус є вхід зовні.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор