Семирівка
Церква Св. Івана Богослова 1718
Церква на карті.  Фото 2013 р., надіслав Андрій Маліцький, Інститут Геодезії, НУЛП.
Церква походить з 1718 р., як свідчать написи на одвірках південних дверей і поставлена стараннями пароха Олекси Пісуляка. У тому ж році отримала ерекційний акт від Петра Єжи Пребендовського. Бабинець, ймовірно пізнішого походження. З 1960  по 1989 рр. церква стояла зачиненою. Реставрована у 1989 р. з добудовою мурованих бокових рамен та ризниці, що спотворили її вигляд. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УАПЦ.

Розташовується на краю довгої ділянки з пологим ухилом, біля забудови, за 400 м. на схід від дороги до села Поруби. Хрещата у плані двоверха будівля. До квадратової в плані нави зі сходу прилягає вужчий вівтар з прибудованою при південній стіні мурованою ризницею, з півночі і півдня - прямокутні муровані бічні рамена, а з заходу - вужчий бабинець.

На його стінах з трьох сторін збереглося піддашшя на випустах вінців зрубів. Стіни підопасання бабинця шальовані вертикально дошками і лиштвами, надопасання бабинця і нави, а також вівтаря - шальовані вертикально дошками, стіни ризниці і бічних рамен тиньковані. Бічний вхід у західній стіні південного рамена нави. На її чотирибічному даху поставили світловий восьмерик, вкритий восьмибічним верхом з ломаними гранями, який вінчає ліхтар з маківкою.

Над бабинцем зберегли пірамідальний наметовий верх. У церкві зберігся сучасний їй чотириярусний іконостас та вівтарі. Поряд з церквою - дерев`яна двоярусна квадратова дзвіниця з 1846 р.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви у 1980-х роках. Фото з "Памятники градостраительства и архитектуры..."
До ремонту.  Фото 2. 05. 2007.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор