Ричагів
Церква Собору Пр. Богородиці 1872
Церква на карті.  Фото 1. 05. 2008
Щоб знайти дерев`яну церкву потрібно в селі з головної дороги повернути на асфальтовану вулицю, яка веде донизу, а потім праворуч. Церква стоїть біля дороги, на невисокому підвищенні. Найдавніший відомий за датою побудови місцевий храм Успення Пр. Богородиці був споруджений у 1660 році. У 1755 році він отримав привілей від дідича Юзефа Бєльського.

В інвентарі від 1823 року зазначено, що дерев`яну церкву Втечі до Єгипту Пр. Богородиці збудовано сто років тому. Існуюча тризрубна триверха будівля походить з 1872 року. Церква традиційно оточена піддашшям, має два входи - із заходу і півдня, до північної стіни вівтаря прибудована ризниця. Восьмерик нави накритий банею, а четверики бабинця і вівтаря - наметовими верхами.

Мені пощастило побачити зовнішній вигляд "старої" церкви, адже незабаром стіни покриють дерев`яною вагонкою. Характерною особливістю святині у Ричагові я вважаю оформлення стін нижнього ярусу дерев`яними пілястрами, які зверху мають кронштейни, що підтримують піддашшя. Такі деталі не дуже помітні, але за ними найпростіше запам`ятати церкву.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Миколаївський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор