Жадківка
Церква Вознесення Господнього 1886
Церква на карті.   Фото ? року, з www.rv.gov.ua.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Жадківська дерев'яна церква, яка існує сьогодні, збудована у 1886 році, ймовірно, там, де стояла попередня, також дерев'яна, яку називали св. Георгія (постала коштом парафіян у 1760 році). У 2016 році святкували 130-ліття теперішнього храму. В користуванні громади УПЦ МП. До пам'яток архітектури не належить.

Як показує карта, церква розташована серед забудови в історичному районі Корця, який називається "Передмістя" (за іншими даними "Передмістя" це і є Жадківка), хоча храм приписують до села Жадківка, що згідно карти простягається по сусідству на захід від "Передмістя". Тридільна одноверха святиня зведена в типовому для свого часу єпархіяльному стилі.

Дерев'яна дзвіниця з прибудованим ганком завершують західний фасад церкви, також є з півночі та півдня до нави прилягають ганки, а ще є дві прибудови до вівтаря. Під час зовнішнього ремонту церква отримала яскраву зовнішність - її стіни тепер світло-жовтого кольору оббиті пластиком, дахи дзвіниці та верху нави покриті синьою бляхою, маківки покриті булатом "під золото".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Корецький
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор