Рівне (Басів Кут)
Церква Прсв. Трійці 1906
Церква на карті.   Фото 6.08.2015, Сергій Трохимець.
Попередня до теперішньої дерев'яна церква постала у 1719 році коштом парафіян і шляхтича (ім'я не збереглося). Дерев'яна дзвіниця розташовувалася окремо від церкви. Оновлена зовні і зсередини у 1887 році завдяки парафіянам. Церква згоріла на початку ХХ ст. Вже 17 червня 1904 року громада Басового Кута розпочала зведення нової дерев'яної церкви на кам'яному фундаменті.

Наступного року будівництво завершили, а у 1906 році церкву освятили. Щоб зберегти п'ять дзвонів (вилиті у XVIII ст.) перед знищенням від радянської влади, мешканці села демонтували їх і закопали. До цього часу їх не знайшли. На початку 2010-х рр. дахи церкви громада УПЦ КП перекрила металопрофілем, верхи - булатом.

Церква стоїть в південній частині Рівного, практично в центрі району Басів Кут, біля вулиці Басівкутська. Доволі велика хрещата в плані багатоверха святиня, зведена за єпархіяльним проектом. По центрі церкви - нава до якої з півночі та півдня прибудували вужчі невеликі бічні рамена.

Зі сходу до нави прилягає гранчастий вівтар з прибудованими захристіями. З заходу до нави прилягає рівноширокий прямокутний в плані бабинець, на чільному фасаді якого влаштована вежа-дзвіниця, до якої по осі церкви прибудований невеликий присінок. Вікна у церкві тепер пластикові. Зовні церква повністю відремонтована.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.
Духовні обереги Рівного : інформаційно-краєзнавчий путівник /укладачі : Л. О. Грищук, І. В. Вольф, І. І. Котигорох. - Рівне, 2014. - 27 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

Вид з іншої сторони.  Фото 6.08.2015, Сергій Трохимець.
Вид на іконостас.  Фото 2011 р., В. Луц з каталогу "Дерев'яні церкви Рівненської області".
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор