Голишів
Церква Воскресіння Христового 1775
Церква на карті.   Фото 10.09.2015, Сергій Трохимець.
Існуюча дерев'яна церква постала у 1775 році на місці своєї попередниці і посвячена під титулом Воскресіння Христового. Ким збудована - невідомо. Церква на кам'яному фундаменті. В другій половині ХІХ ст. її дахи вже покриті бляхою. У церкві з 1725 року знаходився чудотворний образ Спасителя в терновому вінку (на початку 1990-х рр. храм пограбували і образ зник). Дерев"яна триярусна дзвіниця при церкві збудована у 1878 році коштом парафіян. У ній висіло чотири дзвони. В користуванні громади УПЦ Київського Патріархату.

Церква в Голишеві стоїть в центрі поселення, з заходу від головної дороги, на низькому підвищенні. Це тридільна святиня з прибудованою дерев'яною вежею-дзвіницею до чільного фасаду бабинця. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані захристії. Цікаво, що вівтар церкви чомусь орієнтований до півдня, а не до сходу. Бічний вхід до церкви - зі сходу до нави. По останньому зовнішньому ремонті вікна у стінах церкви замінили пластиковими, верх нави і дзвіниці, а також маківки оббили булатом.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.
Воскресіння духу. Православні громади, храми та настоятелі Рівненського благочиння Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату / ред. упоряд. протоієрей Олександр Кулик. -Рівне: О. Зень, 2013.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Фото 10.09.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................