Хотин
Церква Покрови Пр. Богородиці 1880
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Попередня до теперішньої дерев'яна церква також була під титулом Покрови, невідомо коли збудована. Нову церкву за служіння о. Моссаковського зводили декілька років спільним коштом парафіян і держави. Майстром був Попович. Освятили церкву у 1880 році. Згідно початкового плану вона мала бути більших розмірів, але на початку будівництва вирішили зменшити розміри святині.

В інтер'єрі встановили чотириярусний різьблений і позолочений іконостас. На дзвіниці було три різного розміру дзвони. На початку 1920-х років церква зовні та всередині грунтовно ремонтована. Сьогодні в користуванні православної громади московського патріархату.

Церква стоїть при дорозі, напроти забудови, на просторій ділянці, посеред південної частини Хотина. Вхід на прицерковну територію через муровану триаркову браму з воротами. Церква тридільна одноверха з ширшою навою і такою ж дерев'яною прибудованою до бабинця дзвіницею. Типова представниця єпархіяльного стилю з виразними елементами російської сакральної архітектури.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото ? року з www.jasc51.io.ua.
Радивилівський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор