Кам'яне-Случанське
Церква Св. Василя 1912
Сарненський
район
___

Рівненська
область
___

Церква на карті.   Фото ? року, з www.kamyanebibl.at.ua.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Попередня сільська дерев'яна церква постала стараннями парафіян і за їхні кошти у 1722 році. Наступна, також дерев'яна, збудована 1912 року (також вказують 1913 рік), біля давнішої, яку, мабуть, розібрали. Зведена без застосування залізних цвяхів коштом селян при допомозі місцевого пана. Причина будівництва нового храму - суттєве збільшення населення села. Після Другої світової війни церква була чинною, проте не відомо чи так тривало в другій половині ХХ ст. Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ МП.

Розташовується в центрі села, поблизу головного роздоріжжя, біля забудови. Тридільна одноверха немалих розмірів святиня, на кутах даху нави якої влаштовані невеличкі вежі з маківками. До західної частини церкви прибудована рівноширока дерев'на двоярусна дзвіниця. Бічний вхід є з півдня до нави. До вівтаря мають бути симетричні прибудови. Зовні церква виглядає в доброму стані.

Також є інформація про існування ще однієї дерев'яної церкви, яка мала б стояти на цвинтарі. Проте не вдалося знайти підтвердження і місця розташування цієї церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор