Дядьковичі
Церква Св. Параскеви 1912
Церква на карті.   Фото 25.06.2015, Сергій Трохимець.
Про першу церкву в цьому селі відомо ще з XVI ст. Біля церкви існував цвинтар, а село називали монастирським. Наступна церква зведена на місці попередньої у 1767 році спільним коштом Стефана Єловицького (на той час власник Дядьковичів) і парафіян. Святиня постала з якісного дерева, при ній на кам'яному фундаменті збудували дерев'яну дзвіницю, в якій висіли три дзвони.

Церква на протязі двох століть була філіяльною до парафіяльної церкви св. пророка Іллі. Існуючу сьогодні дерев'яну церкву розпочали будувати у 1907 році подібно за проектом церкви в селі Омеляна. Щоб закінчити будову святині, вирішили розібрати стару церкву і продати на матеріал. Також прораб будівництва продав власний будинок, а один з мешканців - гектар поля - все для того, щоб викінчити будівлю.

Щойно у 1912 році церква була повністю збудована  і посвячена на великомучениці Параскеви (П"ятниці). Сильний вітер у 1984 році скинув з верху дзвіниці хрест. Подібне сталося у 1986 році - тоді під натиском вітру впав хрест над вівтарем. Церквою користується громада Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Церква стоїть при дорозі до села Велика Омеляна, у північно східній частині села, на узвишші. Вівтарем орієнтована до південного сходу. Збудована за типовим проектом в єпархіяльному стилі. Над головним входом - вежа дзвіниця, далі по осі церкви - вужчий бабинець, потім ширша нава і вужчий вівтар. Фарбовані на блакитно стіни, верх дзвіниці та баня над навою перекриті блискучою бляхою. До церкви ведуть три входи, над якими влаштовані двосхилі дашки.

ЛІТЕРАТУРА: Протоієрей Олександр Кулик. Гортаючи сторінки віків. - Рівне: О.Зень, 2010.
Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

Фото 25.06.2015, Сергій Трохимець.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор