Бродів
Церква Св. Миколи 1785
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Давня церква з цього села походила щонайпізніше з початку XVII ст. (з того часу збереглася ікона св. Миколая, також в документі за 1621 рік згаданий "піп" (священик). У 1785 році коштом пана Малаховського збудована нова церква з дерева нетипового для цього району латинізованого типу. Дзвіниця з присінком добудовані, мабуть, в ХІХ ст.

Не відомо чи була чинною в совєтський період. Зовні ремонтована між 2007 і 2015 роками. Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні православної громади московського патріархату. Хрест, який вінчає маківку на дзвіниці, вважають "шедевром ковальського мистецтва".

Стоїть біля берега річки Горинь, на південь від села і 350 метрів на південний захід від залізничного мосту. Дводільна (вівтар і нава) безверха святиня, до якої зі сходу прибудована захристія, а з заходу - двоярусна дзвіниця з присінком на її осі. Під час останнього зовнішнього ремонту її маківки і дах дзвіниці перекрили блискучою бляхою, вікна замінили пластиковими. Через те, що церква за формами нетипова для цього регіону, її неважко запам'ятати.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Острозький
район
___

Рівненська
область
___

Церква на карті.   Фото 26. 09. 2015, автор Serhiy LS з www.uk.wikipedia.org
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор