Адамівка
Церква Казанської Ікони Пр. Богородиці ХХ ст.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Маленьке село Адамівка безпосередньо межує з Тернопільською областю. Відомо, що давніша церква була спільною для Адамівки, Копанів, Крижів та інших сіл та хуторів в околиці. На карті початку 1920-х років церква позначена в цьому ж місці, де стоїть теперішня. Ймовірно, знищена під час Другої світової війни.

По її закінченні збудували на кам'яному фундаменті невелику дерев'яну церкву-каплицю з прибудованою дзвіницею, які були тимчасовими. У 1990-х роках поруч дерев'яної постала нова мурована церква. Стара чомусь всюди вказана, як церква села Копані, хоч це село є як мінімум за кілометр на південь від Адамівки. Святиня в користуванні громади УПЦ КП. 

Розташована біля роздоріжжя і нової мурованої церкви, на просторій ділянці. Приземистих форм дводільна будівля, в якій до спільного об'єму нави і вівтаря з заходу прибудована широка одноярусна дзвіниця, до якої по осі прилягає невеликий ганок. При південній стіні вівтарної частини прибудована ризниця. Тривалий час зовнішній вигляд не чинної давно церкви був зовсім поганий, поки, ймовірно, в 2010-х роках дахи, стіни, вікна і двері наново не пофарбували.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 2014 року з www.radyvyliv.info
Радивилівський
район
___

Рівненська
область
___

Вигляд до малювання.  Фото ? року з www.kopani-zosh.rv.sch.in.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор