Раковець
Церква Покрови Пр. Богородиці 1904
Дерев`яна церква збудована у 1904 р. за проектом архітекта Василя Нагірного. Попередня до існуючої церква в другій половині ХІХ ст. була дочірньою до матірної церкви в с. Красів. Патроном раковецької церкви до 1939 р. була фундація ім. Абрагамовичів зі Львова. В радянський час в церкві мала бути філія картинної галереї (?). Сьогодні церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована біля центру села, на схилі, біля цвинтаря. Хрещата в плані одноверха. Складається з наближеного до квадрату в плані бабинця, до якого з заходу прилягає квадратова нава з вкороченими рівноширокими бічними раменами і вівтаря гранчастої форми з прибудованими ризницями. Над входом до церкви влаштований ганок відкритого типу, захищений двосхилим дашком, який розриває піддяшшя, що оперізує церкву.

Воно опирається на короткі випусти вінців зрубів і приставні кронштейни. Стіни під опасанням складаються з голого зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Четверик нави завершує високий світловий восьмерик, вкритий банею з маківкою на вершині. На схід від церкви збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом.

Біля стіни вівтаря можна побачити стару кам'яну надгробну плиту з хрестом у верхній частині і черепом з перехрещеними кістьми у нижній. Трохи далі є надмогильний пам'ятник з написом: "Єпископ Панкратій (Тарнавський Тарас Володимирович) 1964-2009".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд у 1970-х рр. Фото В. Каринского (г. Москва)
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Фрагмент іконостасу церкви.  Фото 2017 р., Ярина Міщенко з www.facebook.com