Ракова
Церква Богоявлення Господнього 1779
Церква на карті.  Фото 24. 04. 2014, Роман Карвацький.
Найдавніші згадки про церкву походять з податкових реєстрів 1507 та 1515 років. Не вдалося віднайти жодних відомостей про церкву у XVI - першій половині XVIII ст. Візитатор старосільського деканату, який відвідав село 1761 року, відзначив: "Церква в коляці пана Юзефа Осолінського, воєводи волинського, реставрована, коло 30 років як пересипана..."

Нова церква постала 1779 року. Деякі шематизми датують її 1775 роком, посилаючись на напис на одвірку, на жаль, втрачений. У ХІХ ст. до вівтаря з північної сторони добудована ризниця. По другій світовій війні не була зачиненою. 1989 року до бабинця добудовано присінок. Ймовірно, на початку 2010-х років пофарбували дахи і зовнішні стіни церкви. В інтер'єрі церкви стінопис передвоєнний, орнаментальний з окремими сюжетними композиціями.

На північний захід від церкви розташована двоярусна квадратова дзвіниця, зведена одночасно з церквою. Стара дерев"яна церква є найкращим зразком церкви латинізованого типу на Старосамбірщині.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Слободян, 2006р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
Попередній вигляд з іншої сторони.  Фото 4. 09. 2008
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор