Пустомити-Лісневичі
Церква Св. Симеона Стовпника 1828
Церква на карті.  Фото 13. 09. 2006
Дерев`яна церква - пам'ятка архітектури національного значення, стоїть на околиці Пустомит, в районі "Лісневичі", біля цвинтаря. На одвірку західних дверей церкви різьблений напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Церква ця св. Симеона побудована Р. Б. 1828 а помальована 1895". У 1988 році церкву хотіли пристосувати під "траурний зал".

Витягнута у плані будівля розміром 16,8 м. х 10,3 м. з гранчастим вівтарем і симетрично прибудованими до нього ризницями. У даному випадку класичні нава і бабинець об`єднані в одне приміщення. Можливо, так зробили під час однієї з перебудов. Церква накрита двосхилим дахом, гребінь якого завершений світловим ліхтарем з маківкою.

Оточена піддашшям яке прикрашене звисаючими вазонами. На фронтоні церкви яскраво-жовтим виділене сонце, що сходить і високий хрест встановлений на ньому. Інтер`єр розписаний у 1895 р. На північ від храму стоїть триярусна дзвіниця розміром 4,2 м. х 4,2 м. Навколо багато вільного простору, що дає можливість з будь-якої відстані безперешкодно оглядати церкву.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

1980-і роки. З "Памятники градо-строительства и архитектуры Украинской ССР. Том 3"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор