Бережниця
Церква Св. Параскеви 1848
Церква на карті.  Фото 1. 04. 2009
Згідно сільських легенд, вперше про церкву в селі (одноіменні села є на Жидачівщині і Самбірщині) згадують в XVI ст. Існуюча дерев`яна церква зведена у 1848 році. За деякими даними її розбудували з дерев'яної двірської каплиці (інша версія - існуючу церкву звели на місці попередньої деревяної). Церкву відновлювали у 1920-1925 рр. До 1939 р. перебувала під патронатом Йосифа барона Бруніцького зі Стрілкова. 1 листопада 2009 р. недалеко деревяної церкви освятили новий мурований храм Царя Христа. Стара - пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована на горі південно-східної околиці села, біля цвинтаря, оточена деревами і деревяним парканом. Тризрубна, безверха будівля. До квадратової в плані нави з північного сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар, а з південного заходу - вужчий прямокутний бабинець (очевидно, розбудований у 1920-х рр.). При північній стіні вівтаря прибудована ризниця. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. У північній стіні бабинця існує додатковий вхід.

Нава вкрита двосхилим дахом, гребінь якого вінчає ліхтар з маківкою. Вівтар вкритий трисхилим, а бабинець - двосхилим причілковим дахом. На північ від церкви розташована дерев`яна одноярусна квадратова дзвіниця, вкрита наметовим пірамідальним дахом. На прицерковній території збереглася могила Марії Родлуцької, дружини пароха, яка прожила всього 28 років.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор