Піщани
Церква Св. Арх. Михайла 1862, 1921
Церква на карті.  Фото 29. 09. 2018, Микола Воєвода.
За дату будови теперішньої дерев'яної церкви приймають 1862 р., хоча відомо, що після першої світової війни церква відновлена (відбудована?) у 1921 р. Очевидно, по тому вона отримала існуючий вигляд.

Місцеві мешканці кажуть, що в церкві (попередній до теперішньої?) був охрещений Микола Колесса (1903-2006) - український композитор, диригент, педагог, патріарх західно-української диригентської школи. Зовні останній раз оновлена у 2010-х роках. Церква була в користуванні громад УПЦ КП і УГКЦ, поки у 2012 р. греко-католицька громада села не освятила новий мурований храм.

Збереглася в центрі села, при дорозі, на рівній ділянці. Невелика, хрещата у плані, безверха церква, на бетонному фундаменті. По центрі - квадратовий зруб нави з бічними рамена, до нього з півдня прилягає вівтар з прибудованими ризницями, а з півночі - прямокутний бабинець, який видовжили розбудовою по осі церкви. Її оточує вузьке піддашшя на випустах вінців зрубів.

Під опасанням стіни з відкритого зрубу (стіни добудованої частини бабинця шальовані вертикально дошками), над опасанням стіни шальовані вертикально дошками. На гребені спільного двосхилого даху над бабинцем навою і вівтарем була сигнатурка (тепер встановлений ліхтар з маківкою + встановили чотири менші ліхтарі з маківками), бічні рамена вкриті двосхилими дахами, які, як і піддашшя, перекрили блискучою бляхою. На захід від церкви збереглася дерев`яна квадратова одноярусна дзвіниця, вкрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Фото церкви з 1994 р. Автор - М. Жарких.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до останнього зовнішнього ремонту.  Фото 2. 02. 2009