Підтемне
Церква Різдва Пр. Богородиці 1900
Дерев`яна церква зведена у 1900 році (напис на надпоріжнику вхідних дверей до церкви "Р. Б. 1900") на місці давнішої також деревяної. На одній із карт з колекції відомого мандрівника Шнайдера за 1803 р. у Підтемному вказана церква. Очевидно, та сама церква позначена вже на кадастровій карті за 1850 рік. За деякими даними, давніше на місці теперішньої церкви (або поблизу неї) існував монастир кінця XVII(?) ст. В кінці 1980-х років нечинну церкву хотіли пристосувати під архів.

В інтер'єрі церкви зберігся оригінальний стінопис, можливо виконаний відомим художником Антоном Монастирським. Церква в користуванні громади УГКЦ. Розташовується на підвищенні у північній частині села, біля цвинтаря. Тризрубна одноверха. По центрі - квадратовиа в плані нава, яку завершує четверик з одним заломом, на який посаджений світловий восьмерик, вкритий низькою банею з ліхтарем і маківкою.

Зі сходу до нави прилягає гранчастої форми вівтар, вкритий багатосхилим дахом, а з заходу - квадратовий в плані бабинець, вкритий двосхилим дахом. До вівтаря з півночі прибудована ризниця. Церкву оточує піддашшя, оперте на короткі випусти вінців зрубів і приставні кронштейни. Стіни підопасання шальовані вертикально дошками, надопасання - дошками і лиштвами (давніше їх фарбували). На південний захід від церкви збереглася маленька деревяна квадратова в плані одноярусна дзвіничка, вкрита пірамідальним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.  Фото 28. 06. 2015, Олександр Бендерський.
Стінопис "Проповідь Ісуса Христа".    Фото 28. 06. 2015, Олександр Бендерський.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор