Підгайчики
Церква Покрови Пр. Богородиці 1788
Церква на карті.  Фото 20. 06. 2008
Церква збудована у 1788 році, хоча є дані про 1756 рік. Оновлена у 1921 році. До 1939 року її покровителем був Альфред граф Потоцький з Ланцута. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стоїть у південно східній частині села, на схилі, недалеко дороги. Дводільна, одноверха, розмірами 15 м. х 6 м. Бабинець і нава об'єднані одним зрубом, вкритим двосхилим дахом, до нього зі сходу прилягає вужчий зруб вівтаря, вкритий трисхилим дахом. До вівтаря з півночі прибудована гранчаста в плані ризниця, а до бабинця - мурований рівноширокий ганок.

Церкву з трьох сторін оточує піддашшя на випустах вінців зрубу і приставних кронштейнах. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами. З площин даху нави виступають стіни восьмерика, вкритого низькою банею, яку вінчає ліхтар з маківкою. В інтер`єрі (станом на кінець 1990-х рр.) розташований різьблений і золочений іконостас XVIII ст. На південний захід від церкви збереглася дерев`яна триярусна дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор