Петричі
Церква Різдва Пр. Богородиці 1882
Церква на карті.   Фото 30.07.2008.
Збудована в 1882 р. коштом добровільних пожертв парафіян. До 1939 року покровителями церкви були спадкоємці Стефанії Ясинської. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована у центрі села, на схід від нової мурованої церкви. Тризрубна триверха. До квадратової в плані нави зі сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар, а з заходу також вужчий бабинець. До вівтаря з півночі прибудована ризниця, з півдня - маленька добудова під піддашшям, яке оточує церкву і опирається на приставні кронштейни. До бабинця від заходу прилягає великий рівноширокий присінок. Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання, ризниці, присінку і восьмериків - шальовані вертикально дошками і лиштвами. 

Бабинець, наву та вівтар завершують три великі світлові восьмерики (над навою найбільший), вкриті шоломовими банями з ліхтарями та маківками. В інтер`єрі розташований різьблений і золочений іконостас, пензля відомого художника Антіна Манастирського. В куті прицерковної території знаходиться дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита пірамідальним дахом верхом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Дзвіниця і церква.  Вигляд у 1970-х роках.   Фото В. Карінскій (Москва).
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор